Update WK China

België verloor de finale met 26-32 van Nederland. In 2015 is er een nieuwe kans en dan wordt het WK in België gespeeld !

De eerste wedstrijd van de kwartfinale poule werd gespeeld tegen Engeland. De Diamonds traden aan met Bart Cleyman – David Peeters – Patty Peeters – Sofie Goossens en Nick Janssens – Jari Hardies – Julie Caluwé – Sara Goossens. In de aanvangsfase kon Engeland gelijke tred houden met de Belgen en kwamen ze zelfs op voorsprong.  Na een twintigtal minuten was het echter genoeg geweest, het ging van 6-5 voor England naar 6-10 voor België en met de rust stond het 10-14.  Jari werd er in die rust afgehaald met een lichte blessure aan de kuit en Wim De Decker mocht aantreden. Na de pauze waren de hardwerkende Engelsen eraan voor de moeite, het kwam uiteindelijk nog tot een vlotte 16 – 31 winst.

De 2de wedstrijd ging er een van andere makelij worden. Chinees Taipei is een opkomend korfballand met snelle, krachtige spelers die er dan ook echt in geloofden dat ze konden winnen. De wedstrijd werd aangevat met 1 wijziging, Annelies Vandenberghe kwam in de plaats van Julie Caluwé. Na 6 minuten zetten de Diamonds een 1-3 voorsprong op het bord, via 1x Jari en 2x Bart Ceyman. De Taiwanezen blijven aanklampen, maar kunnen nooit op gelijk hoogte komen. Met de rust staat het 11-13, in het voordeel van de Diamonds. Na de rust komt België gretig uit de startblokken. Na 2x Nick Janssens staat het 11-15. Taipei kan nog 1 keer milderen tot op 2 doelpunten, België blijft rustig en loopt terug uit tot een maximum van 16-21. De wedstrijd eindigt uiteindelijk op 17-21.
30 seconden voor het einde van de wedstrijd moest onze AKC-er, die aanvallend en reboundend uitstekend werk had geleverd, het veld verlaten met een blessure aan dezelfde kuit. Een verrekking en misschien een klein scheurtje is de diagnose. Hopelijk kan Jari nog een keer aan het werk op dit WK, we wensen hem alvast een snel herstel vanuit België !